از ۲۱ تا ۲۸ آذر دوره بین المللی مربیگری اهداف پروازی در تهران برگزار خواهد شد.
حضور آقای آنیو فالکو قهرمان و مربی برجسته اسکیت ، مارچللو درادی مربی برجسته تراپ و تراپ دوتایی ، آقای آلبرتو چی سردبیر مجله Sport psychology و عضو هیات مدیره فدراسیون روانشناسی ورزشی اروپا در این دوره به عنوان مدرسین کلیدی فرصتی استثنایی برای مربیان اهداف پروازی علاقه مند است.
این دوره دوره ای عملی است و علاوه بر دروس نظری آموزش هایی به طور عملی در میدان صورت خواهد پذیرفت. برای اطلاع از شرایط حضور در دوره با آموزش فدراسیون تماس حاصل فرمایید.
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در جمعه چهاردهم آبان 1389 و ساعت 11:16 |
مرحله اول
۳ هفته (حرکات تکمیلی در مرحله ۲ معرفی خواهد شد.)
گرم کردن – نرمش دارای حرکت – برای افزایش ضربان قلب به حدود ۳۰% حداکثر ضربان

دویدن روی ترد میل آرام به مدت ۱۰ دقیقه

حرکات مورد نظر حرکاتی است که ذکر شده

تعداد (بستگی به وزنه ها دارد.)


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در چهارشنبه چهاردهم مهر 1389 و ساعت 11:17 |
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در چهارشنبه هفدهم شهریور 1389 و ساعت 0:46 |
 قابل توجه علاقه مندان به تیراندازی هوازنی (تراپ)

هیئت تیرادازی دهلران در نظر دارد یک دوره کلاس تخصصی تیراندازی اهداف پروازی را از آبان ماه سال جاری به مدت چهار ماه و تعداد ۳۲ جلسه زیر نظر اساتید مجرب وصاحب نام در این رشته به صورت کامل و با آموزش تمام قواعد و تکنیک های تیراندازی اجرا نماید لذا از کلیه علاقه مندان به این رشته دعوت می شود جهت ثبت نام به هیئت تیراندازی اداره تربیت بدنی شهرستان و یا با شماره تلفن های مدیر وبلاگ تماس حاصل نمایند.

لازم به ذکر است حضور علاقه مندان شهرستان های همجوار و کل استان در این دوره بلامانع می باشد 

+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در سه شنبه دوم شهریور 1389 و ساعت 23:23 |

بايد بدانيم که روش صحيح تير اندازی هوازنی اين است که تير انداز بايد بر خلاف روش تير اندازی با تفنگ گلوله زنی ،هر دو چشم خود را باز نگهدارد و با هر دو چشم درست از بالای لوله و يا لوله ها ی تفنگ به هدف نگاه کند و بدين ترتيب تفنگ را به سمت هدف روانه کند.ليکن چون هدف هوا زنی متحرک است ،تير انداز بايد با چشمان خود هدف را بپايد و حر کاتش را دنبال کند و در عين حال لوله تفنگ را در امتداد ديد خود نگه دارد.

برای اينکه لوله تفنگ از محور ديد خارج نشود ،تير انداز بايد برای تعقيب هدف تمام نيم تنه بالای خود را متناسب با جابجائی محور ديدش حرکت دهد ،تا تفنگ کماکان در امتداد محور ديد وی باقی بماند و از سمت هدف منحرف نشود.اگر نيم تنه بالائی تير انداز ثابت بماند و فقط دستهای تير انداز ،تفنگ را جا به جا کند ،تفنگ از هم محوری ديد تير انداز خارج گشته و تيرش به خطا خواهد رفت .نکته بسيار مهم اين است که نيم تنه بالائی تير انداز بايد قابل انعطاف باشد و حر کات هدف بايد با حر کت نيم تنه بالائی تعقيب شود،نه با حرکت دستها.اگر چشم تير انداز بالاتر از محور لوله (لوله ها) قرار گيرد ،ساچمه ها به بالاتر از هدف اصابت خواهد کرد و اگر پائين تر از ان قرار گيرد ساچمه ها به زير هدف اصابت خواهند کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در شنبه شانزدهم مرداد 1389 و ساعت 19:2 |
تیراندازی به اهداف پروازی باتیراندازی توسط تفنگهای گلوله زنی فرق زیادی داردوبیشتر یک کاراحساسی وهنری می باشد.درتیراندازی هوازنی شمافرصتی برای نشانه روی وتفکرنداریدتیراندازبایک حرکت سریع تفنگ رابالاآورده به سمت هدف گرفته وپیشگیری لازمه راانجام وبدون توقف حرکت اسلحه ماشه رامی کشد.دراین نوع تیراندازی اندازه های مربوط به قنداق اسلحه وتطابق آن باخصوصیات بدنی فرد بسیارمهم است که درموردآن بحث مفصلی خواهیم داشت.ماهرترین شکارچی اگرقنداق تفنگش خوب برای وی طراحی نشده باشدنخواهدتوانست تیراندازی خوبی داشته باشد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389 و ساعت 1:59 |
مسابقات اهداف پروازی با تفنگ شکاری :در این 3 رشته (تراپ ، تراپ دوبل و اسکیت) بشقابهایی صورتی رنگ از پایین به وسیله دستگاه رها شده و تیر اندازان باید بشقابها را بزنند. (هر بشقاب 1 امتیاز) در تراپ بشقابها بصورت تکی و در تراپ دوبل بصورت جفتی هستند. رشته اسکیت هم ترکیبی از هر دو رشته است. مسابقات مقدماتی در 3 دور (5 دور در تراپ و اسکیت مردان) برگزار شده و در هر دور 25 بشقاب هدف گیری می شود. (در تراپ دوبل 25 ضربدر 2)همواره 6 نفر برتر به فینال می رسند و در فینال یک دور دیگر تیر اندازی می کنند و در مجموع نفرات برتر مشخص می شوند. در صورت تساوی امتیازات (هم در دور مقدماتی و هم در فینال) مرحله Shoot off اجرا می شود. (مانند ضربات پنالتی فوتبال) کسب مدال در اهداف پروازی بسیار دشوار است ، برای مثال آلکسی آلیپوف از روسیه در المپیک آتن در رشته تراپ مردان از 150 بشقاب هدف گیری شده ، تنها یکبار خطا کرد !!!!کشورهای چین ، روسیه ، امریکا ، آلمان و ایتالیا تیمهای مطرح تیر اندازی هستند. البته در بخش تفنگ شکاری که مسابقات مفرحتر و پرطرفدارتر است ، کشورهای عربی بسیار قدرتمند هستند.

اینم چند تا عکس از مسابقات:

+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389 و ساعت 22:55 |
تاریخچه
در حدود سال 1700 میلادی رشته تراپ به عنوان اولین رشته از گروه اهداف پروازی در انگلستان ایجاد شد. در ابتدا این ورزش با تیراندازی به کبوتران زنده¬ای انجام می¬شد، که از قفسی رها می¬شدند. نام تراپ به معنی تله نیز از همان زمان باقی مانده است. اکنون نیز به دستگاه¬های پرتاب بشقابک در هر سه رشته اصلی یعنی تراپ، تراپ دوتایی و اسکیت ماشینِ تراپ می گویند.
• در سال 1800 این ورزش تقریبا با همین مشخصات در آمریکا آغاز شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389 و ساعت 22:44 |
بايد بدانيم که روش صحيح تير اندازی هوازنی اين است که تير انداز بايد بر خلاف روش تير اندازی با تفنگ گلوله زنی ،هر دو چشم خود را باز نگهدارد و با هر دو چشم درست از بالای لوله و يا لوله ها ی تفنگ به هدف نگاه کند و بدين ترتيب تفنگ را به سمت هدف روانه کند.ليکن چون هدف هوا زنی متحرک است ،تير انداز بايد با چشمان خود هدف را بپايد و حر کاتش را دنبال کند و در عين حال لوله تفنگ را در امتداد ديد خود نگه دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط (مسلم ) مهر شاد خسروی مهر در چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389 و ساعت 22:42 |


Powered By
BLOGFA.COM